phone +420 733 164 163 mail jitka.kosturova@gmail.com
Prodáno
0 Kč / nemovitost
Krnov vila v blízkosti centra města.
Revoluční 893 / 46
Krnov - Pod Bezručovým vrchem
745 m2

Parametry


Typ inzerátu Prodej
Typ nemovitosti Dům
Cena za nemovitost
Cena (poplatky) včetně poplatků
Cena (provize) včetně provize
Stav budovy Dobrý
Plocha pozemku 2018 m2
Plocha užitná 745 m2
Plocha zastavěná 487 m2
Plocha podlahová 542 m2
Počet místností Atypický
Typ stavby cihlová
Vlastnictví osobní
Výška stropu 3

Vybavení objektu

Terasa, Sklep, Parkoviště

Inženýrské sítě

230V, 400V,

Vytápění

jiné,

Dopravní dostupnost

Vlak, Silnice, MHD, Autobus,

Odpad

Veřejná kanalizace,

Voda

Dálkový vodovod,

Plyn

Plynovod,

Přístupová komunikace

Asfaltová,

Telekomunikace

Kabelové rozvody,

Okolí nemovistosti

Obchodní a obytná,

Popis


Unikátní nabídka renesanční vily s pozemkem o velikosti 2018 m2, kterou lze využít jako vlastní reprezentativní rodinné sídlo nebo bytový dům či sídlo firmy.

Romantická architektura s prvky severské renesance i secesními detaily z roku 1903 ( arch.W.Burger z Vratislavy). Jedná se o kvalitní stylovou architekturu podnikatelských vil, charakteristických pro zástavbu průmyslových měst na počátku 20. Století.  Rok pořízení domu se datuje na 1903. Původně budova sloužila jako tovární vila bývalé textilní továrny v Krnově. Po válce došlo ke znárodnění a vila přešla do vlastnictví národního podniku Karnola a v roce 1948 byla přestavěna na byty. Později sloužila jako závodní klub a administrativní budova. Toto využití zůstalo do 90-tých let. V roce 2002 byla prodána nynějšímu majiteli a byla v podkroví byla vybudována bytová jednotka.

Na objektu byly v letech 2002-2010 prováděny rekonstrukční práce. Všechny práce byly konzultovány a předem odsouhlaseny státní památkovou péčí.

Budova volně stojící na parcele č. 2712. Jedná se o plně podsklepený objekt se dvěma nadzemními podlažími a využit s podkrovím s bytovou jednotkou. Krov je nepravidelný, složitý s proniky, krytina z eternitových šablon ( stáří 30 let). 

Objekt je zděný, masívní konstrukce 600mm a 450 mm, zastropení nad podzemní částí je klenbami do I. profilů, ostatní stropy jsou dřevěné trámové s podhledy, někde štuky. Hlavní hala je zdobená masívním dřevem, řezbářským zábradlím a obkladem z dřevěného masivu. Okna jsou dřevěná kastlová, upravená klenebními oblouky. Budova je centrálně vytápěna městským parovodem z Dalkie, v objektu je ústřední vytápění. Přivedená plynová přípojka do sklepních prostor skýtá možnost změnit vytápění v budově na plynové s tím, že pokud se rozdělí nemovitost na bytové jednotky, každá může mít svůj plynový kotel. Komíny jsou dostatečný počet.

Cena na dotaz. Pro další informace mne neváhejte kontaktovat.

Nechte nám vzkaz a my se Vám ozveme

Pro dotaz k dané nemovitosti, použijte prosím tlačítko Mám zájem o nemovitost u vybrané nemovitosti
Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.